Seminarium Literackie 2024 nadchodzi!

Jak co roku późną wiosną Śląski Klub Fantastyki organizuje Seminarium Literackie. W trakcie Seminarium nastąpi ogłoszenie laureatów tegorocznej Śląkfy (tu można się zapoznać z tegorocznymi nominacjami: https://www.skf.org.pl/nominacje-do-slakfy-za-rok-2023/).

Impreza odbywa się tradycyjnie w hotelu Skaut (ul. Harcerska 6) na terenie Parku Śląskiego. Daty: 31 maja – 2 czerwca 2024 (weekend po Bożym Ciele). Akredytacja dla członka klubu 50 zł, dla osób nienależących 70 zł. Nocleg w hotelu: 100 zł za noc.

Akredytację można opłacić na miejscu w dniu wydarzenia lub na konto klubu, w tytule przelewu pisząc „Seminarium”. Nr konta klubowego do wpłat: 02 1020 2313 0000 3202 0114 6588.

Tegoroczny temat przewodni brzmi: „Jak dogadać się ze smokiem, czyli o miejscu lingwistyki w fantastyce”.

Wszyscy wiemy, że Tolkien stworzył Śródziemie, żeby zyskać przestrzeń, w której będzie mógł zaszczepić wymyślone przez siebie języki. Na Duolingo można się uczyć klingońskiego. C3PO znał ponad 6 milionów form porozumiewania.

Rozważania nad sposobami porozumienia się z przedstawicielami obcych cywilizacji i językotwórstwo to stałe elementy w twórczości fantastycznej. Tak, lingwistyka bezdyskusyjnie związana jest z fantastyką. O tym, jak mocno i w jaki konkretnie sposób, porozmawiamy podczas tegorocznego Seminarium Literackiego Śląskiego Klubu Fantastyki.

Jak co roku oczywiście zbieramy chętnych do wygłoszenia prelekcji, przeprowadzenia dyskusji czy warsztatów. Propozycje punktów programu należy wysyłać do Anny Hrycyszyn na maila: siemomysla@gmail.com.

Link do formularza z zapisami:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfgzoHvLAC4oIo8BSyTjK-S9ygEGLflRMki3A-qTI2K7yAdQQ/viewform

Przybywajcie! Zapraszamy!

Możecie także śledzić wydarzenie na facebooku: https://fb.me/e/4g0xzU08d