Sekcja Taneczna RubiRin

Sekcja RubiRin powstała w lipcu 2013 roku z inicjatywy AB i Haru. Początkowo nosiła nazwę Memento, lecz nazwa nie pasowała do charakteru grupy. Dlatego po długich debatach sekcja została przemianowana na RubiRin.

Członkowie sekcji spotykają się raz w tygodniu na treningu, tradycyjnie rozpoczynanym od pogawędek, przekąsek i solidnego rozgrzewania. Podczas spotkań tanecznym repertuarem obejmujemy wszystko, co nasi tancerze potrafią zatańczyć – od tańców średniowiecznych, poprzez dziewiętnastowieczne kontredanse, aż po zupełnie współczesne utwory, nierzadko też łączymy jedno z drugim np. tańcząc branla do współczesnych utworów.

Chętnie powiększamy nasz repertuar czerpiąc inspiracje od innych zespołów, z filmów oraz z warsztatów konwentowych. Prowadzimy zajęcia taneczne na różnych wydarzeniach, takich jak konwenty czy imprezy w MDKu, walnie przyczyniając się do promowania szlachetnej sztuki tańca. 

Często tworzymy choreografie pod konkretne konwencje. Nasza sekcja tworzyła układy taneczne w konwencji „Śródziemia” na konwencie Ruda Mithrilu, „AchBal!” na Jesiennych Spotkaniach z Fantastyką, „Lisie harce” inspirowane piosenką Ylvisa „What does the fox say” na Liskon, czy cały set rodem z Gwiezdnych Wojen. 

Naszym najgłośniejszym sukcesem była współpraca z ekipą Dziewanny przy teledysku „Ojców Dom”.

Sekcyjni: – grupa.rubirin@gmail.com
Anna „AB” Tenczyńska
Dorota „Tess” Łanuszewska
Szymon Brandys
Spotkania: czwartki od 17:00

 

Przydatne linki:
Facebook
YouTube

Zapraszamy również do obejrzenia teledysku zespołu Dziewanna: