Sekcja Literacka „Logrus”

Sekcja literacka Śląskiego Klubu Fantastyki powstała na przełomie lat 1999/2000 i należało do niej wtedy sześć osób. Działała przez jakiś czas, wydała nawet kilka numerów NOL-a, czyli „Nieoficjalnego Obiektu Literackiego”, a potem zaangażowanie zmalało i sekcja przestała istnieć. Kilka lat później Anna Kańtoch oraz Małgorzata Pudlik postanowiły reaktywować grupę. Stało się to w roku 2005, a decyzja zapadła na Seminarium Literackim przy ognisku. Od lipca sekcja zaczęła działać i w styczniu wydaliśmy naszego pierwszego NOL-a. Od 2007 roku mamy swoje własne forum, na którym publikujemy teksty i prowadzimy pospotkaniowe dyskusje.

Kim jesteśmy? Przede wszystkim grupą pasjonatów, którzy kochają nie tylko pisanie, ale także rozmowy o literaturze. Spotykamy się raz na miesiąc w klubie, zazwyczaj w ostatni lub przedostatni wtorek, i dyskutujemy o naszych tekstach. Zastanawiamy się, co nam się w nich podoba, a co nie i dlaczego, wytykamy nawzajem swoje błędy, ale też chwalimy. Doskonalimy się w ten sposób i z roku na rok piszemy coraz lepiej – o czym świadczy fakt, że już dwie osoby z sekcji (Michał Cholewa oraz Anna Głomb) wydały własne ksiązki, a sporo ma sukcesy w postaci opublikowanych opowiadań.

Są wśród nas autorzy, którzy piszą przede wszystkim dla własnej przyjemności albo dla wąskiej grupy przyjaciół, są tacy, którzy marzą o wydaniu książki, a najbardziej zdeterminowani liczą, że będą na literaturze zarabiać. Najmłodsi mają kilkanaście lat i jeszcze się uczą. Najstarsi, jak sami o sobie mówią, radośnie zbliżają się emerytury. Niektórzy przychodzą do nas z pierwszym tekstem, jaki napisali w życiu, inni mają za sobą lata tworzenia (i czasem także wydawania). Każdy jest u nas mile widziany – jedynym warunkiem, jaki trzeba spełnić, żeby do sekcji należeć, jest chęć pisania oraz (jeśli chcemy brać udział w spotkaniach) miejsce zamieszkania w Katowicach lub okolicy.

Sekcyjna: Anna „Siemomysła” Hrycyszyn – logrus@skf.org.pl
Spotkania: raz w miesiącu we wtorek (ew. sobotę)

Przydatne linki:
Strona
Facebook