Sekcja Mangi i Anime „Sekcja 9”

„Sekcja 9″ to oddział Śląskiego Klubu Fantastyki zajmujący się szeroko pojętą kulturą Japonii.

Powstaliśmy oficjalnie w roku 1999 i od tego czasu odwaliliśmy kawał dobrej roboty! Samodzielnie zorganizowaliśmy 20 edycji konwentu Asucon,a nasi członkowie pomagali przy tworzeniu wielu innych imprez, zarówno poświęconych kulturze Japonii, jak i tych o szeroko pojętej tematyce fantastyki. Były to m. in. Balcon, Magnificon, Polcon, Bebok a także wiele mniejszych wydarzeń.

Organizujemy również regularnie „Otwarte Dni Mangowe” podczas których zapewniamy rozrywkę dla lokalnej społeczności, jak i dajemy możliwość osobom z zewnątrz postawienia „pierwszych kroków” i poprowadzenie panelu/prelekcji przed bardziej kameralną publicznością. Tworzymy wysokiej jakości atrakcje na różnych imprezach tematycznych, współpracujemy również aktywnie z szkołami na Śląsku, pomagając dzieciom rozwijać swoje pasje powiązane z naszą działalnością. Kilkukrotnie występowaliśmy podczas konkursów rysowniczych jako jury, bywaliśmy również w telewizji, aby opowiedzieć o swojej pasji.

Działamy też prężnie w fandomie gier wideo. Wraz z organizacją „Górnośląskie Streetpasy” organizujemy wspólnie imprezy lub turnieje gier na przeróżne konsole. Ostatnimi laty wyłonił się u nas silny trzon graczy (szczególnie bijatyk), którzy potrafią zajmować wysokie miejsca w ogólnoświatowych rozgrywkach. Poza tym wszystkim jeździmy na konwenty, organizujemy ciekawe pokazy animacji i dobrze się wspólnie bawimy.

Masz jakąś idee? Chciałbyś działać w jednej najstarszych mangowych organizacji w Polsce albo po prostu dobrze się bawić?
Zapraszamy.

Spotykania sekcji odbywają się nieregularnie. Upodobaliśmy sobie szczególnie soboty, jednak przed pierwszą wizytą zapraszamy w dzień „ogólny” tj. wtorek po godzinie 16:00 lub do skontaktowania się drogą mailową, by otrzymać wszelkie potrzebne informacje i poznać szczegółowy plan spotkań.

Sekcyjny: Leszek Lukasek – tofiksensei@gmail.com
Spotkania: Nieregularne

Przydatne linki:
Facebook