O klubie

Śląski Klub Fantastyki jest stowarzyszeniem społeczno-kulturalnym propagującym fantastykę. Klub istnieje od 1981 roku i jest najstarszą działającą nieprzerwanie organizacją tego typu w Polsce.
Od 1989 roku wydaje biuletyn informacyjny ŚKFu: Miesięcznik, w którym ukazują się Wiadomości Bucklandu, wydawane również w wersji anglojęzycznej – Buckland News.  Miłośnicy twórczości Tolkiena wydają pisma: Gwaihir i Aiglos. Sekcja literacka „Logrus” publikuje swoje dokonania w periodyku NOL – Nieoficjalny Obiekt Literacki oraz zbiorach opowiadań.

W ciągu ponad 30 lat działalności zorganizowaliśmy wiele imprez – lokalnych oraz ogólnopolskich. Najważniejsze z nich to:

  • Seminarium Literackie – ogólnopolskie spotkanie pasjonatów literatury fantastycznej
  • Asucon – konwent miłośników kultury japońskiej
  • Spotkania z Fantastyką – jednodniowe imprezy poświęcone literaturze i filmowi
  • Tematyczne Maratony filmowe w Centrum Sztuki Filmowej Kino Kosmos
  • Śląskie Dni Fantastyki – konwent poświęcony fantastyce we wsztkich jej odcieniach.

Klub organizuje także spotkania z autorami, wydawcami i tłumaczami fantastyki, promocje książek, prelekcje tematyczne oraz wystawy.

Śląski Klub Fantastyki pięciokrotnie był organizatorem najważniejszego spotkania fantastów – Ogólnopolskiego Konwentu Miłośników Fantastyki POLCON – w latach 1986, 1988, 1997, 2001 i 2010.

Konto Klubu:

Śląski Klub Fantastyki, 40-956 Katowice, skr. poczt. 502
PKO BP o/Katowice 02 1020 2313 0000 3202 0114 6588

Statut Śląskiego Klubu Fantastyki do pobrania: Statut-ŚKF
(Status zapisany jest w formacie PDF. W celu poprawnego wyświetlania rekomenduje się użycie darmowego programu Acrobat Reader – do pobrania ze strony www.adobe.com )