Sekcja RPG

Sekcyjny: Marcin Pawełczyk
Spotkania: nieregularnie

Powstanie sekcji RPG w ŚKFie miało miejsce w ubiegłym milenium. Było to około roku 1990. Członków założycieli było trzech, a systemów RPG na rynku polskim wcale. Nagle nastąpił boom: czasopisma branżowe, systemy wydawane w języku polskim – i najpierw powoli, a później już szeroką falą napłynęli do klubu miłośnicy tej nowej zabawy. By jakoś to uporządkować, powołano do życia instytucję Nazguli – 9 wybranych Mistrzów Gry, prowadzących dla innych członków klubu, a także pomagającym w grze innym.
Przez te lata przychodzili ludzie do klubu i odchodzili z niego. Zawiązywały się nowe znajomości, poznawało nowe systemy RPG i nieznane do tej pory sposoby tak prowadzenia jak i grania.
Sekcja ze swej strony zawsze dawała ludziom miejsce, gdzie można się spotkać i zagrać. Gdy ŚKF organizował imprezę, zawsze mieliśmy w niej swój udział, tak w postaci sesji pokazowych, jak i prelekcji. Organizowaliśmy także własne imprezy. Kiedyś był to tzw. Siewierz, później Boronów. Imprezy te miały charakter weekendowy. Przede wszystkim grało się na nich w RPG, oraz organizowano grę terenową lub LARPa. Należy się też pochwalić fanzinem sekcji o nazwie „Nieregularnik”.
Ostatnio pojawiła się nowa inicjatywa tzw. „Krwi Bohaterów” imprezy jednodniowej, odbywającej się w klubie (sesje, prelekcje, konkursy) i mającej na celu propagowanie RPG.
Obecnie sesje RPG odbywają się w klubie koło 120 razy w roku, mamy do dyspozycji zakupione przez klub systemy RPG do korzystania na miejscu. Obecnie sekcja RPG jest w przebudowie.